Kosmetický salon Dana

 

Piercing

Proč piercing

Piercing je módní doplněk a ozdoba těla, který podtrhne Vaši osobnost.

Co je to piercing

Slovo piercing je odvozeno z anglického slova „pierce“ (česky „propíchnout) a znamená propíchnutí určité části těla a vložení šperku do vytvořeného otvoru.

klikněte pro detail

Historie piercingu

Propichování těla má dlouhodobou tradici a jeho počátky najdeme již ve starověku, kde mělo především rituální a náboženský význam u indiánských kmenů. V novodobé historii se piercing stává znovu populárním v 70. letech 20. století. (V roce 1978 si Jim Ward a Doug Malloy otevřeli v USA první profesionální piercingové studio a stali se tak „otci“ moderního piercingu.) V 80. letech 20. století se stal piercing součástí image mnoha uznávaných hudebníků a přijal se jako jedna z forem zdobení lidského těla. Také v 21. století obliba piercingu stále roste.

Druhy piercingu

Módní propichování kůže lze spatřit téměř na kterékoliv části těla (jazyk, rty, prsní bradavky), jedním z nejoblíbenějších míst piercingu je však oblast pupíku, nosní chrupavka, či obočí.

Piercingové šperky

V dávné minulosti používali naši předchůdci především bambus a podobný přírodní materiál, dnes se vyrábějí piercingové šperky především z chirurgické oceli, titanu a zlata.

Péče o čerstvý piercing

Čerstvý piercing je otevřená rána, proto je třeba důsledně doddržovat hygienické zásady a dbát rad a doporučení našeho kosmetického salónu.